top of page

lepharoplastika

plastika očních víček

V oblasti horních a dolních víček se nachází nejtenčí kůže z celého těla, proto jsou také zde viditelné první projevy stárnutí. Velkou část populace trápí ztráta elasticity kůže, díky které vznikají kožní přebytky na horních víčkách a na dolních víčkách se objevují tzv. váčky. Výše zmíněné problémy je možné odstranit nenáročným zákrokem zvaným Blepharoplastika, která má téměř okamžitý omlazující efekt.

S přibývajícím věkem spoustu z nás trápí vějířovité vrásky kolem očí a pokleslá oční víčka, která mohou způsobovat i špatné vidění nebo unavený vzhled, tyto projevy nám mohou přidat i na věku. Nutně nemusí jít jen o vliv stárnutí kůže, ale i dědičnost. 

Operace dolních víček je určená pro klienty, u kterých jsou viditelné výrazné váčky pod očima a přebytečná kůže, která často způsobuje, že náš obličej vypadá unaveně nebo také napuchle.

Blepharoplastika (plastika očí): Liste

horní víčka

Jak probíhá samotný zákrok

My vám nabízíme řešení tohoto problému nenáročnou operací, která je ve většině případů prováděna pouze v místním (lokálním) znecitlivění. Malým řezem (10-20mm) odstraníme přebytečnou kůži a následuje sešití rány tenkým stehem a přelepení náplastí. Jizvička zůstává skryta v přirozeném ohybu horního víčka. Tuto operaci můžeme kombinovat s operací dolních víček nebo např. s liftingem obočí. Kombinovanou operaci doporučujeme provést v krátké celkové anestesii.

dolní víčka

Jak probíhá samotný zákrok

Řešením pro Vás může být operace dolních víček. Tenkým řezem pod řasami spodního víčka redukujeme tukové váčky a přebytečnou kůži, poté následuje sešití rány, při čemž dochází k vypnutí pleti pod okem. Jizva je velmi málo viditelná, nachází se podél dolní oční linky. Velmi snadno tak dosáhneme efektu omlazení očního okolí a zbavujeme se i unaveného výrazu v obličeji. Operaci můžeme kombinovat s operací horních víček. Kombinovanou operaci doporučujeme provést v krátké celkové anestesii.

...

Pooperační péče

  • Tentýž den zákroku je klient/ka propuštěn do domácího péče

  • 1 týden doporučujeme klidový režim a spaní na zádech s vyvýšením pod hlavou

  • Mírné otoky, které se po zákroku často objevují, minimalizujeme chladivými obklady a jemnými masážemi.

  • Za 1 týden kontrola, odstranění stehů

bottom of page