lepharoplastika

plastika očních víček

V oblasti horních a dolních víček se nachází nejtenčí kůže z celého těla, proto jsou také zde viditelné první projevy stárnutí. Velkou část populace trápí ztráta elasticity kůže, díky které vznikají kožní přebytky na horních víčkách a na dolních víčkách se objevují tzv. váčky. Výše zmíněné problémy je možné odstranit nenáročným zákrokem zvaným Blepharoplastika, která má téměř okamžitý omlazující efekt.

S přibývajícím věkem spoustu z nás trápí vějířovité vrásky kolem očí a pokleslá oční víčka, která mohou způsobovat i špatné vidění nebo unavený vzhled, tyto projevy nám mohou přidat i na věku. Nutně nemusí jít jen o vliv stárnutí kůže, ale i dědičnost. 

Operace dolních víček je určená pro klienty, u kterých jsou viditelné výrazné váčky pod očima a přebytečná kůže, která často způsobuje, že náš obličej vypadá unaveně nebo také napuchle.

 

horní víčka

Jak probíhá samotný zákrok

My vám nabízíme řešení tohoto problému nenáročnou operací, která je ve většině případů prováděna pouze v místním (lokálním) znecitlivění. Malým řezem (10-20mm) odstraníme přebytečnou kůži a následuje sešití rány tenkým stehem a přelepení náplastí. Jizvička zůstává skryta v přirozeném ohybu horního víčka. Tuto operaci můžeme kombinovat s operací dolních víček nebo např. s liftingem obočí. Kombinovanou operaci doporučujeme provést v krátké celkové anestesii.

dolní víčka

Jak probíhá samotný zákrok

Řešením pro Vás může být operace dolních víček. Tenkým řezem pod řasami spodního víčka redukujeme tukové váčky a přebytečnou kůži, poté následuje sešití rány, při čemž dochází k vypnutí pleti pod okem. Jizva je velmi málo viditelná, nachází se podél dolní oční linky. Velmi snadno tak dosáhneme efektu omlazení očního okolí a zbavujeme se i unaveného výrazu v obličeji. Operaci můžeme kombinovat s operací horních víček. Kombinovanou operaci doporučujeme provést v krátké celkové anestesii.

...

Pooperační péče

  • Tentýž den zákroku je klient/ka propuštěn do domácího péče

  • 1 týden doporučujeme klidový režim a spaní na zádech s vyvýšením pod hlavou

  • Mírné otoky, které se po zákroku často objevují, minimalizujeme chladivými obklady a jemnými masážemi.

  • Za 1 týden kontrola, odstranění stehů