top of page

rtlift

níťový lift obličeje

Ideálním kandidátem na mini invazivní lifting je obecně klient či klientka, která již začíná pozorovat povadlé rysy ve tváři, její vrásky od koutků úst k nosu jsou příliš hluboké na pouhé vyplnění kyselinou hyaluronovou, ale zároveň nemá nadbytek uvolněné kůže k odstranění. V dnešní době úspěšně kombinujeme metody Artliftingu například s liposukcí podbradku nebo s výplněmi kyselinou hyaluronovou, ta dokáže dodat ošetřovaným partiím zpět objem.

 Niťový lifting se nejčastěji využívá při pozvednutí dolní třetiny obličeje a tzv. druhé brady či syslíků, lze jej ovšem použít také v oblasti krku. Při Art liftingu se používá cca 6 – 12 nití. Efekt je velmi přirozený a hlavně okamžitě viditelný, vydrží dva až čtyři roky. V průběhu následujících týdnů po ošetření pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. 

Face-lift SMAS

Jak probíhá samotný zákrok

Chirurgický řez je veden ze spánkové části hlavy, z přední strany kolem boltce až po lalůček do rýhy za uchem. Je proveden tzv. SMAS (Sub-Muscular Aponeurotic System) lifting, tedy vytažení hlubších tkání pod kůží, pracuje se i se svaly, které se liftují a upínají do stran. Touto technikou odstraníme i tzv. syslíky, tedy převisy kůže. Rána je zašita velmi jemným šitím, abychom dosáhli co nejtenčí jizvy. Jde o invazivní chirurgický zákrok, který vede k dlouhodobému výsledku, jeho trvání je 2,5 až 3 hodiny.

Face-lift MACS

Jak probíhá samotný zákrok

Chirurgický řez se vede z vlasaté části spánkové krajiny směrem dolů před boltcem. Technika MACS (Minimal Access Cranial Suspension) upouští od jizev za uchem a tahu na kůži obličeje směrem do stran. Naopak, zcela přirozeně, vytahuje nejen kůži, ale i podkožní struktury spíš směrem nahoru. Doba trvání operace je 1,5 až 2,5 hodiny.
Oba tyto zákroky je možné doplnit o plastiku očních víček, liposukci podbradku, společně s kompletním liftingem krku. Odebraný tuk pravidelně slouží k výplním vrásek čela nebo rtů. Zákrok se provádí v kombinaci celkového a místního znecitlivění.

...

Pooperační péče

  • Otoky zmírňujeme přikládáním studených obkladů 

  • K normálním pooperačním projevům mohou dále patřit dočasné krevní podlitiny očních víček a krku

  • Součástí pooperační péče je nošení kompresivní ohlávky, která napomáhá rychlejšímu hojení

  • Po dobu rekonvalescence je lepší vyhýbat se fyzické námaze

bottom of page