rtlift

níťový lift obličeje

Ideálním kandidátem na mini invazivní lifting je obecně klient či klientka, která již začíná pozorovat povadlé rysy ve tváři, její vrásky od koutků úst k nosu jsou příliš hluboké na pouhé vyplnění kyselinou hyaluronovou, ale zároveň nemá nadbytek uvolněné kůže k odstranění. V dnešní době úspěšně kombinujeme metody Artliftingu například s liposukcí podbradku nebo s výplněmi kyselinou hyaluronovou, ta dokáže dodat ošetřovaným partiím zpět objem.

 Niťový lifting se nejčastěji využívá při pozvednutí dolní třetiny obličeje a tzv. druhé brady či syslíků, lze jej ovšem použít také v oblasti krku. Při Art liftingu se používá cca 6 – 12 nití. Efekt je velmi přirozený a hlavně okamžitě viditelný, vydrží dva až čtyři roky. V průběhu následujících týdnů po ošetření pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. 

Face-lift SMAS

Jak probíhá samotný zákrok

Chirurgický řez je veden ze spánkové části hlavy, z přední strany kolem boltce až po lalůček do rýhy za uchem. Je proveden tzv. SMAS (Sub-Muscular Aponeurotic System) lifting, tedy vytažení hlubších tkání pod kůží, pracuje se i se svaly, které se liftují a upínají do stran. Touto technikou odstraníme i tzv. syslíky, tedy převisy kůže. Rána je zašita velmi jemným šitím, abychom dosáhli co nejtenčí jizvy. Jde o invazivní chirurgický zákrok, který vede k dlouhodobému výsledku, jeho trvání je 2,5 až 3 hodiny.

Face-lift MACS

Jak probíhá samotný zákrok

Chirurgický řez se vede z vlasaté části spánkové krajiny směrem dolů před boltcem. Technika MACS (Minimal Access Cranial Suspension) upouští od jizev za uchem a tahu na kůži obličeje směrem do stran. Naopak, zcela přirozeně, vytahuje nejen kůži, ale i podkožní struktury spíš směrem nahoru. Doba trvání operace je 1,5 až 2,5 hodiny.
Oba tyto zákroky je možné doplnit o plastiku očních víček, liposukci podbradku, společně s kompletním liftingem krku. Odebraný tuk pravidelně slouží k výplním vrásek čela nebo rtů. Zákrok se provádí v kombinaci celkového a místního znecitlivění.

...

Pooperační péče

  • Otoky zmírňujeme přikládáním studených obkladů 

  • K normálním pooperačním projevům mohou dále patřit dočasné krevní podlitiny očních víček a krku

  • Součástí pooperační péče je nošení kompresivní ohlávky, která napomáhá rychlejšímu hojení

  • Po dobu rekonvalescence je lepší vyhýbat se fyzické námaze